به روایت شناسنامه مرحوم حاج سید محرم ناصری در هفتم خرداد ماه سال ۱۳۱۲ هجری شمسی چشم به جهان هستی گشود. فرزند چهارم خانوادۀ آقا بزرگ شادروان حاج سید رضا ناصری بود و و دوران کودکی ونوجوانی خود را در زادگاهش، روستای واران از مجموعه روستاهای هفت گانۀ جاسب؛ منطقه ای خوش آب و هوا در شمال دلیجان، می گذراند. از همان دوران نوجوانی کار و تلاش را همراه برادر ارشدش، مرحوم شادروان حاج سید جلیل ناصری، آغاز میکند و سپس عازم تهران می شود و سنگ بنای کارخانه ای را می گذراند که اکنون به نام حلوای عقاب از موفق ترین کارخانه های تولیدی کشور است

کار و تلاش فراوان، رأفت دل، وفاداری و مهربانی از خصوصیات بارز و مثال زدنیِ ایشان بود. شاید بتوان نقشۀ راه زندگی ایشان را اینگونه ترسیم نمود که زندگی بهتر برای خانواده و آبادانی و توسعۀ بیشتر برای زادگاهش جاسب. این همه عشق و علاقه به زادگاه را کمتر در کسی میتوان یافت. به یقین می توانم بگویم الگوی او برادرش بود و به همین دلیل هم بود که کمر همت به مشارکت، همکاری، و همراهی با او بست. این در تلاش هایی که در جهت توسعۀ خدمت رسانی، آبادانی، و خیرخواهی که از خود نشان دادند و اثرات مثبت و جاودانه ای که به یادگار گذاردند کاملاً نمایان است. در طول حیات هیچگاه از خدمت به محرومین و خانواده های نیازمند فروگذار نکرد و همیشه در عین زندگی مرفه خانوادۀ خود، در اندیشۀ تأمین نیازهای بستگان و همشهریانش بود.

حاج سید محرم ناصری پس طی یک دورۀ طولانی بیماری، در بیستم و نهم بهمن ماه سال ۱۳۹۲ و در سن هشتاد سالگی دار فانی را وداع گفت. فرزندان ایشان که ادامه دهندۀ راه و منش ایشان می باشند در تلاشند تا فرهنگ انجام کار خیر را در جامعه ترویج دهند و یاد و نام پدر بزرگوار خود را زنده نگهدارند.

فهرست
Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم